Lazer Epilasyon - Gebze Lazer

Adliye Caddesi Etiler Marmaris Üstü Kat:4 No:7 Gebze/Kocaeli


  Bizi Aray覺n : 0 262 643 43 30-0 507 020 97 08

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Hakkında Özet Bilgi

Gelişen teknolojiyle beraber istenmeyen tüylere kesin çözüm çağımızın buluşu lazer de…
Lazer epilasyon ve iğneli epilasyon kalıcı ve kesin çözümdür bunun dışında hiçbir yöntem kesin sonuç vermez.
İğneli epilasyon basit ama çok acılı bi işlemdir. Eyer ustası tarafından yapılmazsa kalıcı izler de bırakabilir…
Lazer epilasyon da ise önemli olan cihazın kalitesi ve teknolojisidir.

HANGİ LAZER SİSTEMİ DAHA ETKİLİDİR ?

Günümüzde en etkili sonucu alexandrite tipi lazerlerle alınmakdadır.

Açık ten koyu kıl bu sistemin en etkili olduğu durumdur.

Kılların rengi açıldıkca tüy kıvamına döndükçe bu sistemin başarısı düşmektedir.

Bu durumda diot (diyot – ütüleme lazer epilasyon) lazer e geçmek en akıllıcasıdır.

Bazı güzellik salonlarında alexandrite lazerin görmediği incelmiş tüyler için iğneli epilasyon önerilmekdedir bu durum o salonda diyot lazer olmadığındandır. Zaten iğneli epilasyon çok acılı bi işlem olduğundan müşteri uyumu da düşüktür…

Her lazer seansında kişiden kişiye değişmekle  beraber   % 15-25 arasında kıl kökü yanar  ve bir daha kıl üretemez…( Burada hemen şunu da belirtelim maalesef bazı salonlarda müşteri devamlı gelsin daha çok seans ücreti ödesin diye sürekli düşük doz uygulanmakta  ve sonuç almak zorlaşmakda- gecikmektedir !!! )

 Geri kalan kıl kökleri ise  4-8 hafta kıl üretemez…  Sonuç olarak uzun bir süre epilasyon ihtiyacı olmadan temiz gezmek mümkündür ; bu sürenin sonunda bile kalan kıllar eski sıklık ve gürlüğünde çıkamaz

Biz  salonumuzda alexandrite ve diot  (diyot – ütüleme lazer epilasyon) lazerlerini beraber kullanarak çok daha etkili sonuçlar elde etmekdeyiz.

Alexandrite lazerimiz Amerika ;  diot lazerimiz Almanya üretimidir.

Ticari kaygılarla Çin – Uzakdoğu cihazlarıyla hatta lazer bile olmayan teknolojilerle (örneğin  ıpl !! ) epilasyon yapılmaya çalışılmakdadır.

Ön görüşme yaptığınız firmalara cihazlarını ayrıntılı sorun ve her elektronik cihazda olduğu gibi bu cihazların da arkasında kimlik kartı vardır.. lazerin cinsini ve üretim yerini kontrol ediniz !!!

Bozulan sağlığınızı.. bozulan cildinizi düzeltmek her zaman mümkün olmayabilir !!!

Ucuzu değil kaliteyi tercih edin !!!

IPL Nedir ?  IPL Etki Eder Mi ?

Lazer bile değildir. Yoğun ışık atımıdır. Kıl köklerine etkisi yok gibidir. Dolayısıyla kesinlikle kalıcı çözüm değildir.

Bitene Kadar Kampanyalarında Gerçekten Bitiş Mümkün Mü ?

Kesinlikle hayır !! Dünya üzerinde %100 başarılı, tüm kıl ve tüyleri temizliyecek bi sistem yoktur. Bitene kadar kampanyaları tümden yalandır. Bu tür kampanyalar ciddi kurumlarda zaten olmaz. Yapan yerler çoğunlukla IPL gibi çok ucuz ve etkisiz bir sistem kullanmakdadır. Bazı kurumlar ise bitene kadar 1 sene geçerli gibi kelime oyunları yapmakdadır. 1 senede bitmese ne olacak ? diye sorduğunuzda genellikle cevap alamazsınız.
Biz Eftalya gurubu olarak kliniğimizde alexandrite ve diot-ütüleme sistemlerini kombine kullanmakdayız. Bu durumda dahi başarımız %95-85 arasındadır. Tek lazer kullanan veya lazer bile olmayan IPL kullananların bırakın bitirmeyi bu başarıyı yakalaması bile imkansızdır.

Lazer Epilasyon ile Kaç Seans da Biter ? Kaç Seans da Sonuç Alırım ?

Bu soruya kesin bir cevap vermek mümkün değildir. Kişiden kişiye bu durum çok değişiklik gösterir.
Kabaca fikir vermesi açısından yapılan bir tıbbi araştırmayı burada sizinle paylaşmak isterim ;                Alexandrite  tipi lazerle yapılan bir araştırmaya göre 5 seans daki başarısı %60-80   10 seanda ki başarısı % 70-95  10 seansdan sonra yapılan seansların sonuca katkısı hemen hemen yok..

Yani bir cihazla (etkin dozlarla !!!  ) yapılabilecek maksimum tedavi 10 seansdır !!!
Biz kendi kliniğimizde en fazla 10 seanslık paketler oluşturmakdayız.
Eyer 10 seansda istediğiniz sonuç oluşmadıysa  cihaz değiştirmeli veya iğneli epilasyona girmelisiniz.

En İyi Lazer Epilasyon Cihazı Hangisidir ?

Aslında en iyi cihaz kavramı kişiden kişiye durumdan duruma değişir. Ama sonuçları açısından eniyisi Alexandrite tipi cihazlardır. Fakat bu cihazlar kılın rengi açıldıkca başarısı hızla düşer bu durumda da en iyi sonucu Diot  (diyot – ütüleme lazer epilasyon) lazer le alınır.

Bunu dışında Nd-yag lazerler de epilasyon için kullanılmaya başlanmışdır. Bu lazer tipi esas olarak damar lazeridir. Epilasyon başarısı düşüktür. Ayrıca çok can yaktığı için müşteri memnuyeti oldukça düşüktür.  

Yani sizin için en iyi cihaz kıl-cilt tipinize göre değişir !!!   kliniğimizde ayrıntılı bir değerlendirmeyle uygun cihaza yönlendirilirsiniz. 

Lazer epilasyon hakkında genel bilgi :

Bu bölümde aklınıza gelebilecek genel sorulara cevap vermek istedik ve sizlere biraz daha geniş bilgi sunduk
Eyer bu açıklamalar size  yetersiz  gelirse  veya daha detaylı bilgi istediğiniz kısım varsa lütfen bizimle  temas kurun.

Telefonla bize ulaşabileceğiz gibi mesaj atarak ve de cevabı mailinize isteyerek de bizimle temasa geçebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Nedir ?

Lazer epilasyon vücuttaki istenmeyen tüylerin lazer enerjisi kullanılmak suretiyle kalıcı olarak veya uzun dönemli yok edilmesidir. Medikal bir işlem olan ve 1960′lardan itibaren deneysel çalışmaları devam eden bu yöntem, 1990′lı yıllarda gelişen teknoloji ile birlikte etkinliği ve güvenliği tıp literatürüne girerek yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Kıllarda kalıcı olarak azalma sağladığı, ayrıca insan sağlığına zarar vermediği FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından bazı üreticilerin cihazları için ilk defa 1997 yılında onaylanmıştır. Tüm dünyada çok saygınlığı olan bu sertifikayı dünya da sadece  bazı üreticiler alabilmişdir.

Lazer Epilasyon Nasıl Etki Eder?

Cilde ve kıllara koyu rengi veren melanin pigmentidir. Cilde uygulanan lazer ışını selective phptothermolysis (seçici fototermoliz) prensibi ile melanin miktarı az olan dokuların arasından geçerek sadece melanin açısından zengin ve daha koyu renkli olan kıl gövdesi tarafından emilir.

Aşırı ısınan kıl gövdesi ısıyı kıl köküne iletir ve kıl kökünü tahrip etmek suretiyle tekrar kıl üretme kabiliyetini yok eder veya kısıtlar. Aşırı ısınan kıl gövdesinin çevre dokulara zarar vermesini engellemek için işlem sırasında cilt jel sürülerek, soğuk hava veya soğutucu gaz püskürtülerek soğutulur. Vücudumuzdaki kıllar anagen, katagen ve telogen denilen çeşitli oluşum evrelerinde bulunurlar. Anagen fazı aktif büyüme evresi olarak adlandırılır. Bu evrede kıl büyümüş ve cilt üzerinde görünür durumdadır. Kıl kökünde bol miktarda su ve tuz bulunmaktadır, kıl gövdesi papilla adı verilen kıl köküne bağlıdır. Dolayısıyla anagen (aktif büyüme) evresinde olan kıllara Lazer Epilasyon uygulandığında, kıl gövdesinde bulunan melanin maddesini gören lazer ışınları burada oluşan yüksek ısının iletilmesiyle papillayı tahrip edecek ve kalıcı epilasyon sağlanacaktır. ( lazer ; en çok etkisini aktif büyüme evresindeki kılın köküne yapar..)

Herhangi bir zamanda kişiden kişiye değişmekle birlikte vücuttaki kılların bölgeye göre % 10 – % 20′si aktif büyüme evresindedir. Bu nedenle tedavinin tamamlanması için belli periyotlarla tekrarlanan seanslara ihtiyaç duyulur. Genellikle vücut bölgelerinde lazer epilasyon seans aralıkları 4-6  haftadır, tedavi ilerledikçe bu süre uzatılabilir… kıllar yeniden büyüme evresine girmesi beklenebilir…

Her bireyde anagen evresinde bulunan lazer ışınlarından etkilececek kıl oranının farklı olması sebebiyle etkin lazer epilasyon sonuçları için gerekli lazer epilasyon seans sayısı da birbirinden farklı olabilmektedir. Koyu cilt yapısına sahip bireylerde seans sayısı daha fazla kalıcı epilasyon başarı oranı daha düşük olabilmektedir. Lazer epilasyon prensip olarak çok ince, kızıl, beyaz ve sarı kıllara etkisi düşüktür. Siyah ve kahverengi kıllara rengini veren eumelanin lazer ışınlarını yoğun bir şekilde emerken, sarı ve kızıl kıllara rengini veren pheomelanin lazer ışınları tarafından görülmez ya da çok az görülür.

 

Lazer Epilasyon Güvenli Midir?

Evet. Lazerin ürettiği enerji bir ışıktır. Cilde zarar vermeden geçerek kıl köküne ulaşır ve vucutta artık bırakmaz yani kanserojen bir etkisi yoktur. Bu birçok deneyle ispatlanmışdır.
Ayrıca bayan veya erkek hastaların çocuk edinmesine de olumsuz bir etkisi yoktur.
Ama gene de yeterli çalışma yapılmadığından hamilelere ve süt veren annelere uygulanması önerilmez.

 

Lazer Epilasyon Kimlere uygulanabilir?

Hamileler ve süt veren anneler  dışında 16 yaşından büyük (bazı araştırmalara göre regl olmaya başlamış kızlara da ) herkese  güvenle uygulanabilmektedir.

Lazer Epilasyonun Yan Etkileri Var Mıdır?

Lazer ışını kansere sebep olmaz bunu kesin bir dille söylemek mümkündür.  Lazer epilasyon uygulamasının herhangi bir kalıcı yan etkisi de yoktur. Fakat piyasada Ipl cihazları kullanarak yapılan işlemlerde kalıcı yanık izleri gözlenmişdir. Lazerle yanma ihtimali çok daha düşüktür buna rağmen yanık oluşursa oluşan yanık izleri ise çok yüksek ihtimalle hiçbir iz bırakmadan iyileşir.

Lazer Seansından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Güneş görecek bir saha ise mutlaka 5 gün güneş koruyucu kullanmalı ve mümkün olduğunca güneşe çıkılmamalıdır.
İlk 12 saat mutlaka sıcak su ile temas edilmemeli (çok gerekli değilse duş almamalı alınacaksa serin-soğuk su ile duş alınmalıdır.)

Lazer Epilasyon ile Kaç Seans da Biter ? Kaç Seans da Sonuç Alırım ?

Bu soruya kesin bir cevap vermek mümkün değildir. Kişiden kişiye bu durum çok değişiklik gösterir.
Kabaca fikir vermesi açısından yapılan bir tıbbi araştırmayı burada sizinle paylaşmak isterim ;
Alexandrite  tipi lazerle yapılan bir araştırmaya göre 5 seans da başarısı %60-80   10 seanda ki başarısı % 80-95  10 seansdan sonra yapılan seansların sonuca katkısı hemen hemen yok..

Yani bir cihazla (etkin dozlarla !!!  ) yapılabilecek maksimum tedavi 10 seansdır !!!
Biz kendi kliniğimizde en fazla 10 seanslık paketler oluşturmakdayız.
Eyer 10 seansda istediğiniz sonuç oluşmadıysa  cihaz değiştirmeli veya iğneli epilasyona girmelisiniz.